Festiwal Młodych w Medjugorje

Pielgrzymka – Rekolekcje w drodze.

Podczas Festiwalu Młodych wyraźnie zauważymy, że Maryja jest Matką, która zaprasza pod swój płaszcz dzieci wszystkich ras, kultur i narodowości. „Maryja, córa Syjonu, skupia w sobie cały Izrael, jest Ona tym krajem obietnicy, przez który będą otrzymywały błogosławieństwo ludy całej ziemi” . Kolorowe flagi będą poruszały się w Medjugorje na tle błękitnego nieba w rytm radosnych pieśni wyśpiewywanych na chwałę Pana. Festiwal Młodych jest czasem głębokiej radości i młodzieńczego entuzjazmu, ale nie zabraknie tam również czasu na ciszę i skupienie.

  1. PROGRAM PIELGRZYMKI
  2. 30.07.2017 – niedziela – rozpoczęcie pielgrzymki Mszą Św. w Strzelcach Opolskich.
  3. Przejazd przez Polskę Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację.
  4. Od 31.07.2017 (poniedziałek) do 07.08.2017 (poniedziałek) pobyt w Medjugorje, zakwaterowanie w pensjonacie, w pobliżu kościoła. Do dyspozycji pielgrzymów aneks kuchenny, noclegi z pościelą, wyżywienie – dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja.
  5. Planowany jest jednodniowy pobyt nad Adriatykiem w miejscowości Makarska. Wodospad Kravica
  6. Wyjazd z Medjugorje rano 07.08.2017 (poniedziałek) po śniadaniu; przyjazd do Polski we wtorek.

POBYT W MEDZIUGORJU – Pielgrzymi uczestniczą w:

  1. Programie przygotowanym przez parafię na czas Festiwalu Młodych.
  2. Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 18.00 modlitwą różańcową. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca św., Mszę Św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.

(nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka, ze słuchawkami, do odbioru fal FM lub zabrać słuchawki do telefonów komórkowych.)

Kontakt i informacje:  tel. 77 461 33 68

Zapisy mail:   [email protected]